RAPORT SPOŁECZNY 2019

Nauka programowania

Już od kilku lat wraz z Fundacją CoderDojo promujemy ideę nauki programowania wśród dzieci i młodzieży.

W ramach tej współpracy T-Mobile organizuje projekt grantowy „Fajne Granty T-Mobile”, którego celem jest promocja nauki programowania oraz nowych technologii. Do udziału w programie zapraszamy organizacje pozarządowe, szkoły oraz biblioteki publiczne, czyli środowiska zajmujące się szerzeniem nauki programowania skierowanej do społeczności lokalnej. Zadaniem uczestników jest opracowanie scenariusza zajęć z obszaru nowych technologii. Nagrodą dla zwycięzców są środki i sprzęt, który pozwoli zrealizować zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem nowych technologii.

3
Liczba zrealizowanych edycji grantów
89
Liczba przyznanych nagród
388 tys.
Kwota przeznaczona przez T-Mobile

Fundacja CoderDojo Polska organizuje również przy współpracy z T-Mobile Polska warsztaty kodowania, podczas których już kilkuletnie dzieci mogą uczyć się tworzenia stron internetowych, projektowania 3D oraz programowania. CoderDojo odkrywa w najmłodszych dzieciach potencjał wspólnie z ich rodzicami. Udział w zajęciach wspiera rozwój kompetencji cyfrowych i pozwala zdobyć cenne umiejętności z zakresu nowych technologii.

Raz w roku, podczas CodeWeek, wszyscy uczestnicy zajęć i mentorzy z całej Polski gromadzą się w jednym miejscu, aby wspólnie programować. Ich spotkanie – SuperDojo - odbyło się w siedzibie T-Mobile w październiku.

<20
warsztatów w całej Polsce
Około 500
uczestników
350
osób wzięło udział w SuperDojo

Wyniki wyszukiwania