RAPORT SPOŁECZNY 2019

Zielona flota coraz bliżej

T-Mobile korzysta na co dzień z licznej floty samochodów służbowych. Przekłada się to także na oddziaływanie na środowisko.

Aby temu zapobiegać stale szukamy nowych rozwiązań w zarządzaniu flotą w sposób zrównoważony i z korzyścią dla środowiska. W polityce samochodowej określiliśmy granice emisji dwutlenku węgla dla poszczególnych grup samochodów i tym kryterium kierujemy się przy ich doborze dla naszych pracowników. Wprowadziliśmy również nowy, zaawansowany system monitorujący wykorzystywanie floty w celu jej optymalizacji, co pozwoli na zmniejszenie zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Jako pierwsza firma w branży telekomunikacyjnej już w 2011 r. wprowadziliśmy pierwsze elektryczne samochody.

Podczas ich użytkowania nie emitujemy spalin ani hałasu. Samochody te są wykorzystywane przez pracowników do wykonywania codziennych obowiązków. Przy siedzibie firmy zbudowano specjalne stacje ładowania dla tych pojazdów. W 2019 r. powiększyliśmy flotę o kolejne zeroemisyjne auta. Dodatkowo sukcesywnie zastępujemy flotę aut służbowych z silnikami diesla na samochody z napędem alternatywnym. Użycie samochodów elektrycznych w naszej flocie pozwala ograniczyć spalanie paliwa, a także emisję dwutlenku węgla.

Od początku użytkowania auta elektryczne pokonały już łącznie ponad 350 000 kilometrów w podróżach lokalnych oraz krótkich delegacjach. Dzięki wyborze pojazdów elektrycznych przez ostatnie lata oszczędziliśmy około 20 tysięcy litrów oleju napędowego, a ilość produkowanego CO2 zmniejszyliśmy o około 35 ton.

383
pojazdów z silnikiem Diesla
76
pojazdów z silnikiem hybrydowym
4
pojazdy elektryczne

Wyniki wyszukiwania